Життя гоголівців насичене прем'єрами та гастролями

Полтавський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. Миколи Гоголя є одним з осередків популяризації національної культури в нашій області. У 2018 році творчий колектив гоголівців мав насичене прем’єрами та гастрольними поїздками життя. Проводилася планова основна діяльність, за рік показано на сцені театру більше двохсот вистав, відвідано п’ять фестивалів, в тому числі і за кордоном, поставлено чотири нових вистави.

b_1200_700_16777215_00_images_archive_1_denteatry19.jpg
         Цьогоріч полтавський театр показав одну з кращих вистав репертуару, що має відзнаки всеукраїнських фестивалів, мюзикл «Бог є любов (Едіт Піаф)» на Міжнародному фестивалі у Кракові (Польща) «Схід-Захід». Відзнаками колективу стали «Краща музична вистава» (режисер – заслужений діяч мистецтв України Владислав Шевченко) та «Краща жіноча роль» для виконавиці ролі Едіт Піаф – заслуженої артистки України Маргарити Томм.
Глядачі у Миколаєві побачили прем’єру останніх сезонів комедію «Жінки» (режисер – Цицино Кобіашвілі, Грузія) у рамках ХХ Міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії».

Важливим пунктом гастрольного життя 2018 року виявилася поїздка у Слов’янський район Донецької області, де гоголівці показували безкоштовно вистави для дітей, які звикли жити під обстрілами, на територіях, де зовсім нещодавно точилися бойові дії. Актори грали для маленьких шанувальників театру музичну казку «Всі миші люблять сир» (режисер – заслужений діяч мистецтв України Владислав Шевченко).
7 вересня на сцені Полтавського театру ім. М. Гоголя відбулася прем’єра нового прочитання відомого твору І. Котляревського «Енеїда» (режисер – заслужений діяч мистецтв України Владислав Шевченко). До літературного матеріалу було додано оригінальну музику, використано нові сценічні технології та задіяно кращих акторів театру, що спричинило значну зацікавленість у публіки.
Також цього року у репертуарі гоголівців з’явилася вистава за відомим сюжетом світового бестселера К. Кізі «Політ над гніздом зозулі» (режисер – заслужений діяч мистецтв України Сергій Павлюк). Прем’єра відбулася 15 листопада. Вистава присвячена кримсько-татарському народу, чим викликала інтерес Меджелісу, представники якого Ільмі Умеров, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу та Семен Глузман, правозахисник, колишній політв’язень, відомий лікар-психіатр прибули на перегляд трагікомедії.

Завершився 2018 рік проведенням новорічної кампанії та прем’єрою мюзиклу «Снігова королева» (режисер – заслужений діяч мистецтв України Владислав Шевченко), яку відвідало більше 10 тисяч дітей з міста, області та інших регіонів.

До речі, про майбутні події, зовсім скоро на нас чекає прекрасна знакова театральна подія нашого краю – ХІ Відкритий регіональний фестиваль театрального мистецтва «В гостях у Гоголя», де ми кожного дня з 1 по 7 квітня зможемо бачити вистави театрів з інших міст, спілкуватися з митцями театру, відкривати для себе такий загадковий і незвіданий світ театру.

Наразі Полтавський театр виходить на новий вектор розвитку, адже поруч із улюбленими виставами, що збирають аншлаги, з’являються нові постановки у різних жанрах, що дає можливість акторам театру професійно розвиватися, а полтавському глядачу знайти у репертуарі постановки до душі і насолоджуватися явищем вічним, ім’я якому – Театр.

Джерело: Коваленко О./ О. Коваленко // Полтавський вісник. — № 13 (1550). — 2019. — 28 березня. — с. 19.