До Міжнародного дня театру гоголівці традиційно подарували своїм шанувальникам прем’єру

       27 березня відбулася прем’єра музичної комедії «Нью-Йорк, Нью-Йорк!», яку поставив знаний вже полтавцям режисер заслужений діяч мистецтв України Сергій Павлюк. 

       Близько двох місяців тривала робота всього колективу Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.Гоголя над постановкою «Нью-Йорк, Нью-Йорк!» за п’єсою сучасного автора Робіна Хоудона «Великий Мак». Автором сценічної версії та постановки цієї музичної комедії став режисер – заслужений діяч мистецтв України Сергій Павлюк (м. Херсон). У Полтаві він вже відомий за постановками «Остання любов Гетьмана», «Тригрошова комедія», «Президент вибирає», «Майстер і Маргарита», «Політ над гніздом зозулі».

         Режисер втілював свій задум нової постановки разом з балетмейстером Юрієм Буссом (м. Херсон), художником-постановником Іриною Кліменченко, хормейстером — заслуженою артисткою України Руженою Рубльовою (м. Херсон).

        — Ми перенесли дію п’єси з Франції у Нью-Йорк у 30-ті роки, від чого народилася стилістика, додалася джазова музика та блюз, створена була і візуальна картинка, — розповів режисер вистави Сергій Павлюк. — Але головним на сцені залишається актор, його емоції. На сцені вісім акторів. На Маргариті Томм основні вокальні номери, всі інші – молоді талановиті актори. Саме заради них і взяли цю роботу, адже у них у всіх по суті головні ролі, тому намагався приділити всім час, допомогти талановитій молоді стати ще кращими. Я вірю, що вистава «Нью-Йорк, Нью-Йорк!» стане величезним кроком для цих акторів. І не думайте, якщо це комедія, то це легко! Комедія — це легкий жанр для глядача, але дуже складний для актора.

          То ж, до уваги глядачів легка комедія положень про гангстерів, їх подружок, кабаре, гроші та кохання. Персонажі потрапляють у кумедні ситуації, виплутуючись з яких, їх ще більше затягує у вихор подій.

           У головних ролях у цій виставі кращі молоді та перспективні актори театру Мар’яна Мощар (Меррі), Тарас Краюха (Леррі), Юліана Романова (Таня), Олександр Бородавка (Террі), Олександр Збаразький (Буль), Артем Батрак (Гаррі). Як зазначив режисер Сергій Павлюк: «кожен з акторів цікавий у цій роботі по-своєму, де їх побачать кожного у новому ракурсі, в нових образах. Я в захваті від Тимофія Зінченка, він продовжує працювати над собою, шукає різні грані свого персонажа. Потужні кроки зробили у цій роботі актриса, яка тільки прийшла до театру Мар’яна, цікава Юліана, у Тараса було складне завдання. Але вони всі старалися. Мені здається, що для театру потрібна ця комедія, акторам вона потрібна для професійного росту, тому і глядачам повинна сподобатись».

          Отже, «Нью-Йорк, Нью-Йорк!» у полтавському театрі – це можливість посміятися, провести вечір у гарній компанії, поринути у дивовижний театральний світ. Головне у цій круговерті подій побачити справжні почуття, і зрозуміти, що «Кохати час!», як закликають герої, і тоді вам не страшні ніякі негаразди. А вихід з будь-якої ситуації обов’язково знайдеться!

b_1200_700_16777215_00_images_archive_1_newpremera.jpg

Джерело: Коваленко О. / О. Коваленко // Полтавський вісник. — № 13 (1550). — 2019. — с. 19.