12-14 листопада у Полтаві з гастролями перебуватиме Кримсько-татарський академічний музично-драматичний театр

  На Полтавщині реалізують завдання Президента щодо зміцнення міжнаціональної злагоди та порозуміння, задоволення культурних та освітніх потреб національних меншин. Колектив обласного театру імені Гоголя співпрацює не лише з українськими колегами, нині створюють виставу з фахівцями грузинського академічного театру імені Марджанішвілі. Про це та інше йшлося на нараді під головуванням керівника апарату-заступника голови облдержадміністрації Валерія Пархоменка.

16 листопада у всьому світі відзначають Міжнародний день толерантності. Враховуючи це, трупа Кримсько-татарського академічного музично-драматичного театру приїде до Полтави із виставою, що пропагує моральні цінності. За допомогою мистецтва гості із Сімферополя намагаються протидіяти таким явищам, як ксенофобія, расизм та націоналізм. Глядацька аудиторія, для якої ставитимуть «Прибульця із космосу», – учні шкіл міста. Полтавський обласний театр імені Гоголя вже багато років співпрацює із сімферопольськими колегами, у Криму розпочав і цьогорічний сезон. Нині ж – черга кримчан завітати до Полтави.

/Валерій Пархоменко, керівник апарату - заступник голови Полтавської ОДА

У Криму наш театр влаштовує програми і для військово-морського флоту, для працівників різних галузей/

Колектив кримсько-татарського театру – постійний учасник фестивалю «В гостях у Гоголя». Це давня дружба, розповідає директор Полтавського обласного театру Олексій Андрієнко.

/Олексій Андрієнко, директор Полтавського академічного обласного музично-драматичного театру ім.Гоголя

Їхній театр повністю допомагає нам в проведенні гастролей, фестивалів, цього року ми приймали участь у міжнародному фестивалі «Театр. Чехов. Ялта», наша постановка була українською мовою/

Із фестивалю, у якому брало участь 11 театральних колективів із різних країн світу, полтавці привезли 2-гу премію та дипломи, виконавицю головної ролі Наталки-Полтавки, Заслужену артистку України Маргариту Томм журі відзначило призом «За краще виконання жіночої ролі». Тільки співпрацею із кримсько-татарським театром «гоголівці» не обмежуються.

/Олексій Андрієнко, директор Полтавського академічного обласного музично-драматичного театру ім.Гоголя

Ми запросили режисера із грузинського театру, вже вчора почали роботу над виставою «Ханума», у якій задіяні провідні актори нашого театру/

Що ж до вистави «Прибулець із космосу», її полтавці зможуть переглянути 12, 13 і 14 листопада.

Марина Молька

Полтавська телевізійна студія "Місто"