На театральному фестивалі у Чернігові гоголівців зустріли оплесками і вигуками «Браво!»

 
28 жовтня свою творчість Полтавський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М.В Гоголя дарував чернігівському глядачу. У рамках Міжнародного фестивалю «Словянські театральні зустрічі», що вже більше 20 років проводить Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр імені Т. Шевченка, гоголівці показали одну із знаковий для театру вистав «Тев’є-Тевель» (за Шолом-Алейхемом, режисер Юрій Кочевенко). Це вже втретє колектив полтавського театру брав участь у цьому фестивалі і повернувся з дипломом, сувенірами та спогадами про теплий прийом чернігівського глядача.  
— Театри Полтави і Чернігова об’єднує жага до творчості, єдиний дух, любов до української класики та глядача, — зазначив  генеральний директор Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т. Шевченка Сергій Дмитрович Линник. — Дружба між нашими колективами складалася не один день, ця взаємоповага, взаємодопомога. Після вистави «Тев’є-Тевель», яку полтавський театр цього року показав на нашому фестивалі, в душі залишаються емоції, пережиті разом з акторами. Я дивився у зал і не помітив жодного байдужого обличчя, і саме в цьому заслуга ваших акторів. Полтавці завершували наш фестиваль, і це був не підсумок, а підтвердження того, що потрібно жити далі, бути оптимістами.
Цього року географія фестивалю «Словянські театральні зустрічі» розширилася і налічувала колективи з Києва, Полтави, Ніжина, Чернігова, Гомеля, Брянську та Варшави.
— Ми дуже хотіли потрапити на «Слов’янські театральні зустрічі», адже це один із найкращих фестивалів в Україні, де збирається багато славнозвісних колективів, - поділився враженнями директор Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.В Гоголя заслужений працівник культури України Олексій Миколайович Андрієнко. — Для нас – це велика честь, тому хочемо подякувати директору і всьому колективу театру, адже прийняти делегацію із 55 чоловік – обігріти, поселити, дати добові – це просто подвиг з їхнього боку. Ми вдячні чернігівському глядачу, адже в залі панувала тепла атмосфера. Під час вистави всі жили в єдиному просторі,  співчували, жартували, були щасливі. Коли бачиш сльози на очах присутніх у залі, чого не підробиш, розумієш усю справжність почуттів і велику силу мистецтва.
Виставою «Тев’є-Тевель» колектив полтавського театру зміг підкорити чернігівську публіку. Квіти, оплески, вигуки «Браво!» після її завершення стали цьому підтвердження.
— Судячи з вистави гоголівців, розумію, що у полтавському театрі є потужний кістяк трупи, серед яких, безумовно, яскравим представником є народний артист України Юрій Попов у ролі Тев’є — особистість, відверта, щира і дуже талановита людина. І саме заради того, щоб чернігівський глядач бачив сузір’я провідних акторів інших театрів, існує фестиваль, адже фестиваль стає тією універсальною мовою спілкування, яку кожний театр може доповнювати. Для нас кожна зустріч з іншим театром – це подія, сподіваємося, як і для наших гостей, — підсумував художній керівник та головний режисер чернігівського театру заслужений артист України Андрій Бакіров.
Для колективу полтавського театру фестиваль у Чернігові став ще одним етапом творчого життя, після завершення якого починається наступний — триває новий сезон, плануються нові постановки та фестивальні поїздки.

chernigiv mal    teve3   chernigiv2
  
Ольга КОВАЛЕНКО,
керівник літературно-драматичної частини