Богдан Чернявський: Протягом 10-ти років намагаюся робити Гоголя більше нашим, своїм…

 

     Відомий полтавський актор і режисер Богдан Чернявський вже впродовж 10 років перевтілюється в образ відомого земляка - Миколу Гоголя, 206 років від дня народження якого відзначають сьогодні.
      Журналісти видання «ВПОЛТАВІ.info» завітали до театру, щоб поспілкуватися «сучасним Гоголем»:
     Чи вважаєте ви себе схожим на Гоголя?
     -Ні, якщо ви маєте на увазі зовнішність. Але 10 років я вживався в нього. То зараз, можна сказати, дещо звик. Звичайно, я не ототожнюю себе з видатним земляком, а, як людина, розумію, що це суто акторська річ. Тут мені пощастило, що вже певний період полтавці асоціюють мене з Гоголем.
     Що вам допомагає вжитися в образ?
     - Бажання выдповыдати характеру, ідеалам і думкам Гоголя та відтворювати Гоголя полтавської доби. Не стільки молодого, а швидше Гоголя, пов’язаного з Україною, а не в розумінні масштабному. Звичайно, це одна людина, його не можна ділити на періоди. Це все творчість, життєвий досвід. Намагаюся робити Гоголя більше нашим, своїм.
     В образі Гоголя вам доводиться спілкуватися з людьми (на тому ж таки Сорочинському Ярмарку).Мабуть, намагаєтесь зважувати кожне слово?
      -Я не говорю від імені Гоголя, адже це людина, яка увійшла в історію, залишила нам свої твори і щоразу оживає в наших думках, коли ми читаємо, або дивимось фільми та вистави за його творчістю. Але, щоб відповідати… якимсь чином співвідносиш, мабуть, в цьому є якась фантазія, ніяк не можна визначити, що казав би Гоголь в тій чи іншій ситуації, як би він себе повів. Тобто, я говорю від себе, як людина. Просто уявляю -як би сьогодні думав Гоголь. І це велика відповідальність. Просто певна свобода вже тут обмежена. То не Богдан Чернявський говорить, бо я в костюмі і в образі Гоголя.
      На цьогорічному ярмарку ви будете грати Гоголя?
      - Мабуть так. Я 10 років на ярмарку. Пропустив лише у 2012 році. Мене замінив актор нашого театру Тимофій Зінченко.
       Що вам найбільше імпонує в творчості Гоголя? Який твір найбільше до душі?
      - Не можна обрати один твір. Кожний період життя відкриваєш для себе щось нове, якщо це такий великий літературний майстер як Гоголь. Можливо, є такі письменники про яких можна сказати, що 90% читачів виділяють саме цей твір. Про Гоголя, як і про таких геніїв як про І. Франка, Т.Шевченка, Л.Українку, О.Пушкіна, Л.Толстого. Кожен буде називати свій твір.
       Над чим ви зараз працюєте?
       - Я граю у виставі «Ревізор». Сьогодні я буду відкривати фестиваль в образі Миколи Васильовича. А потім буду швиденько перевтілюватися в образ Петра Добчинського.
      Чи не набридає вам образ Гоголя?
       - Ні, не набридає. Гоголь прожив на цьому світі 43 роки. Пішов з життя, як геній світової літератури. Його спадщина до цього часу нами обробляється, осягається. Я зараз лише наближаюся до цього віку, і як актор, і режисер багато чого ще не зробив у своїй професії. І Миколу Васильовича нам ще відкривати, відкривати й відкривати. Досвідчені режисери звертаються до його творчості. Тому, гадаю, ще не раз зустрінуся з видатним земляком.

Джерело: Наталя Чут. "ВПолтаві.info"