У Полтаві стартує всеукраїнський театральний фестиваль «В гостях у Гоголя»

 

    Сьогодні у Полтаві урочисто розпочинають відкритий театральний фестиваль «В гостях у Гоголя». З 1 по 7 квітня 2015 року, театри з різних куточків України будуть демонструвати для полтавського глядача вистави за творами видатного полтавця – Миколи Гоголя.
     Про цю подію більше спілкуємося з керівником літературно – драматичної частини Полтавського облмуздрамтеатру ім. Гоголя Ольгою Коваленко:
    - Ольго Сергіївно, що ви можете розповісти про відкритий театральний фестиваль «В гостях у Гоголя – 2015»?
    - Цьогоріч фестиваль «В гостях у Гоголя» проходитиме вже усьоме. Цікавим буде не тільки участь різних колективів, а й різноманітність вистав: «Ревізор», «Майська ніч», «Мертві душі» …
    - Чи охоче відгукнулися театри на пропозицію взяти участь у фестивалі? Адже у країні неспокій?
    - Не зважаючи на ситуацію в країні - мистецтво все одно процвітає. Мистецтво –це третій фронт. Культура завжди єднала людей. Саме тому ми запросили цього року театри з різних куточків України. Київський академічний театр на Подолі до нас їде вперше. Вони везуть з собою виставу «Мертві душі», режисер Ігор Славинський.
    - Як у вас справи з продажем квитків, ажіотаж є?
    - Одразу після анонсу фестивалю, на початку березня, почались продажі квитків. За перший тиждень було продано 60%. Зараз вільних місць майже немає.
    - Які у вас відносини з іншими театрами?
    - Це завжди теплі зустрічі. Приїздять до нас театри-друзі. Коли у нас сталася пожежа (авт.: рік тому вигоріла сцена через закорочення електромережі), ми отримали від них допомогу. Хтось перерахував кошти, хтось запросив нас до себе на фестивалі, і ми паралельно там зіграли гастролі. Театральні колективи – це одна велика сім’я
    - Чи проводять в інших містах схожі фестивалі?
    - Саме цієї теми не проводять. Так як у нас єдиний в Україні театр ім. Гоголя, то й гостей буде зустрічати саме Гоголь.
    - Чи плануєте ви в перспективі розширити межі фестивалю ?
     - Якщо цього року вистави будуть тільки за творами Гоголя, то наступного вже плануємо й інших авторів - Котляревського, Старицького… Ми просто будемо запрошуємо на гостини до Гоголя.
    - Чи всі театри, які анонсували, змогли приїхати?
     - Майже всі, окрім Чернігова. Фінансовий стан не дозволяє їм приїхати, урізали фінансування. Ми забезпечуємо проживання і харчування, а колективи сплачують тільки транспортні витрати. Ми також чекали на колектив з Тернополя з виставою «Ніч перед Різдвом», але колективу з 80 чоловік дуже складно і далеко їхати до нашого міста. Ніжинський театр везе цю виставу. Наприклад, у виставі «Сорочинський ярмарок» - колектив з 85 чоловік, Біла Церква – «Майська ніч» - 65 чоловік… У виставах Гоголя не можуть брати участь 3 чоловіки, тому й виникли деякі складнощі при перевезенні людей.
     - Чи були проблеми з розміщенням акторів?
     - Ні, не було.
     - Чи плануються сюрпризи для колективів і глядача?
     - Плануються. Які не скажу, але наші подарунки і привітання відштовхувалися від бажання найтепліше зустріти наших друзів і гостей.
     - Дякую за інтерв’ю.

 

Джерело: "ВПолтаві.info"