Гоголівці допомогли людям з особливими потребами провести фестиваль «Зірка надії»

         b_1200_700_16777215_00_images_archive_nadia1.jpg

      На сцені Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.В. Гоголя провели ІІ обласний фестиваль для людей з особливими потребами «Зірка Надії». Керівництво театру підтримало ініціативу працівників охорони здоров’я краю, тому вже вдруге фестиваль було проведено на сцені гоголівців.  
Свято мистецтва для людей з особливими потребами презентували ведучі – актори театру ім. М.В. Гоголя Анна Харченко та Олександр Бородавка. Значну допомогу в організації та проведенні фестивалю надав головний режисер театру Владислав Шевченко.
      Гоголівці розуміють наскільки важливо сьогодні бути щиросердними, допомагати тим, хто хоче проявити свої мистецькі здібності. Опікується цим фестивалем на Полтавщині голова оргкомітету, головний психіатр краю Віталій Закладний, з яким театр з радістю співпрацює. Він зізнається, що «для учасників фестивалю важливо бути серед людей, яким вони не байдужі, адже вони мали змогу виступити на професійній сцені, відчути себе зірками, отримати кожен свою порцію оплесків». Така терапія, переконував лікар, найважливіша для їхніх підопічних.
        Допомогли гоголівці і створити справді мистецький, завзятий настрій. Вони розпочали фестиваль уривком з вистави «Енеїда», в якому професійні актори грали разом з лікарями-інтернами, що опікуються людьми з особливими потребами. Підопічні інтернатних, медичних закладів та центрів соціально-побутової реабілітації Полтавщини різного віку співали, танцювали, дивували присутніх театралізованими постановками. Серед них свої творчі доробки глядачам демонстрували вихованці самодіяльний театр «Дзвіночок» Полтавського навчально-реабілітаційного центру Полтавської облради, де грають діти з синдромом Дауна, Андріївської спеціалізованої школи-інтернату, Міського центру реабілітації інвалідів, Микільського реабілітаційного центру. Несприятливі погодні умови стали на заваді участі у фестивалі Зінківської школи-інтернату та Новосанжарського дитячого будинку-інтернатуb_700_700_16777215_00_images_archive_nadia2.jpgb_700_700_16777215_00_images_archive_nadia3.jpgb_700_700_16777215_00_images_archive_nadia4.jpg.

 

 

     Ольга Коваленко,

    керівник літ-драм частини театру ім. М.В. Гоголя