Грузинський гумор полтавської «Хануми» змусив ніжинського глядача 15 хвилин не відпускати акторів зі сцени після закінчення вистави

     Колектив Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.В Гоголя відвідав ще один міжнародний фестиваль, що став вже п’ятим пунктом цьогорічної фестивальної діяльності гоголівців. У третій день Міжнародного театрального фестивалю жіночої творчості ім. Марії Заньковецької зал привітного Ніжинського академічного українського драматичного театру імені М.М. Коцюбинського, на базі якого вже десятий рік поспіль збираються театральні колективи не лише з України, а й з-за кордону, гоголівці показали комедію «Ханума» за Авксентієм Цагарелі. 
      – Полтава це серце нашої України і для нас свято, що полтавський театр одним з перших відгукнувся на запрошення приїхати на ювілейний фестиваль, – розповіла художній керівник ніжинського театру та фестивалю, заслужена артистка України Алла Соколенко. – Ніжинський глядач у захваті від полтавських акторів, свідченням чому стали бурхливі овації після їхнього виступу. Для нас щастя, що фестиваль таки відбувся, адже обласна рада спочатку вирішила не проводити у цьому році цей мистецький захід. Все ж ми довели, що театр – це другий фронт, і театри повинні працювати, показувати вистави, а частку коштів від продажу квитків направляти на потреби нашої армії. На даний момент вистави ставляться на високому патріотизмі, а фестиваль ще й закликає до єдності, адже у його афіші театри з різних куточків нашої країни. Єднання є, і ми віримо, що війна закінчиться і у країні запанує мир і спокій.  
      Міжнародний фестиваль у Ніжині покликаний, у першу чергу, підвищити роль жінки у популяризації та розвитку українського театрального мистецтва. Традиційно вже 10 років поспіль він присвячується видатній актрисі – першій народній артистці України – Марії Костянтинівні Заньковецькій. Цього року розкривати роль жінки в мистецтві у Ніжин були запрошені театри зі Львова, Кіровограду, Черкас, Чернігова, Полтави та Києва. 
      — Кожна наша поїздка на фестиваль – це подія для колективу, — розповів директор Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.В. Гоголя, заслужений працівник культури України Олексій Андрієнко. — Нас чекають друзі, чекає глядач, для якого ми звикли працювати з повною віддачею. У Ніжині ми вже виступали з «Едіт Піаф», зараз, повернувшись, бачимо, що наше мистецтво до душі місцевому глядачу, відчуваємо наскільки щиро й тепло вони сприймають те, що відбувається на сцені.  
       Не потрібно було прислухатися, щоб почути щирий сміх, що лунав у залі після жартів героїв, адже вистава «Ханума» полтавського театру стала справжньою подією для ніжинських глядачів. Гоголівці на високому рівні презентували своє трактування безсмертної п’єси (режисер – Цицино Кобіашвілі, художник – Ірина Кліменченко, балетмейстер – Бакарі Хінтібідзе), захопили глядача у круговерть подій, що відбувалися у старому Тбілісі.     Іскрометні жарти, яскраві образи, втілені акторами полтавського театру, знайшли відгук і в серці професійного журі.
        – Полтавський театр зробив своєрідний погляд на драматургію грузинської класики, яка для мене найперше відзначилась сценографічним рішенням, – прокоментувала побачене голова журі фестивалю, театрознавець Алла Підлужна. – Саме сценографія передала той світ старого Тбілісі, старого Авлабару, вдало було передано дух народу, створено атмосферу вистави. Актори «вжилися» в образи, внесли щось своє, цікаве, колоритне. Особливо чоловічий склад: вони знайшли не банальні ходи, щоб розкрити характери. Це стосується Олександра Любченка у ролі Князя та заслуженого артиста України Володимира Моруса, які стали стрижнем вистави, на якому трималася драматична дія комедії. На цьому фестивалі успіх полтавського театру засвідчує прекрасний прийом глядачів. Бажаю театру й надалі тримати високу планку творчості. 
       Театральний фестиваль у Ніжині дав можливість гоголівцям зустрітися з театральними діячами іншої області, обговорити сучасні напрямки розвитку національного театрального мистецтва та шляхи взаємозбагачення. Та все ж головною метою таких поїздок для гоголівців залишається дарувати своє мистецтво глядачам, які у Ніжині кожного разу зустрічають їх схвальними відгуками, аплодисментами і щирою вдячністю. Цього року винагородою для гоголівців став «Приз глядацьких симпатій», яким нагородили акторський жіночий склад вистави.
        — «Ханума» — прекрасна вистава – яскрава, музична, барвиста, вона зачаровує, — поділилася враженням від побаченого жителька міста Ніжина Тамара Миколаївна. — Такі вистави хочеться дивитися знову і знову, щоб занурюватися в атмосферу давно минулої епохи, отримати заряд бадьорості та гарного настрою. 
Після таких відгуків слова зайві, лише нова хвиля натхнення на нові звершення.

b_1200_700_16777215_00_images_archive_nizhun1.jpgb_700_700_16777215_00_images_archive_gliadachi_nizhun.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Джерело: Вечірня Полтава, № 50, 10 грудня 2014. Ольга Коваленко.