Гоголівці презентують полтавцям у новому сезоні виставу про Мазепу

b_1200_700_16777215_00_images_archive_1_maz.jpgЗ першого дня після відпустки у театрі ім. М. Гоголя розпочалася робота над новою постановкою «Остання любов Гетьмана» за п’єсою Анатолія Крима.
        Для постановки цієї драматургії полтавський театр запросив відомо в Україні режисера Херсонського академічного обласного музично-драматичного театру ім. М. Куліша Сергія Павлюка, на рахунку якого 56 різножанрових вистав, поставлених за творами класичної та сучасної драматургії. У творчій біографії режисера нагороди різних театральних фестивалів, серед яких «Тернопільські театральні вечори – 2005. Дебют» в номінації «За найкращий режисерський дебют», «Коломийські представлення-2008», «Мельпомена Таврії-2009» – Гран-прі за вистави «Вій» і «Страшна помста» за М. Гоголем (у власній інсценізації). Кращі постановки режисера здійснено саме на національній тематиці, серед яких Ліна Костенко «Маруся Чурай», І. Котляревський «Наталка Полтавка», «Дума про братів Неазовських», зарубіжні «Ромео і Джульєтта», «Калігула» та інші. Підґрунтям роботи режисера є глибока філософія, деталізація проблематики, відкриття підтекстів людської душі.

b_700_700_16777215_00_images_archive_2_maz.jpg
        — Я давно цікавився постаттю Мазепи, тому погодився здійснити постановку про видатного гетьмана у Полтаві, — розповів режисер Сергій Павлюк. — Ми не маємо права його судити, показуємо його людиною. Ми можемо читати про цю історичну постать, вивчати, дискутувати на цю тему, але ніхто не знатиме правди достеменно. Тому, тільки Богу вирішувати, правий він був, чи винен. Я віднайшов клятву вірності, яку Мазепа виголосив перед народом, з його вуст звучало, що все, що він робив, то не для власного збагачення, а для своєї країни, для дружин, дітей… Тому й у нашій виставі він просить людей помолитися за нього… 
        Постановка «Остання любов Гетьмана» у трактуванні режисера Сергія Павлюка має чітку вибудувану логіку. Режисер, працюючи з акторами полтавського театру, намагається не просто донести історичні факти про Мазепу, показати його людиною, яка була не безгрішна, але розкаюється у своїх гріхах. 

b_700_700_16777215_00_images_archive_5_maz.jpg
        Невід’ємною частиною вистави став лаконічний музичний ряд, де використано українські пісні, зокрема і думи на слова самого Мазепи. У виконанні етнічного гурту «Стрибожі внуці», в живому виконанні кожна пісня, така як «Ой біда чайці», «Грає море», «Ой, кряче ворон», «Ой, ви голуби», та багато інших. Автентики дійству додаватимуть українські народні обряди та народні танці (балетмейстер — Юрій Бусс, м. Херсон).
       У виставі задіяні кращі актори театру. Зокрема, роль Мазепи виконає народний артист України Василь Голуб, Люби Кочубей — заслужена артистка України Маргарита Томм, Кочубея — Сергій Козир, Петра І – Олександр Любченко, Меншикова — Богдан Чернявський, Пилипа Орлика — Сергій Озерянко, Анєнкова — заслужений артист України Володимир Морус, Мотрі — Олександра Галатченко, старшини — заслужені артисти України Володимир Гостіщев, Олег Шеремет, Віталій Крапіва, Сергій Прокопович та інші. 

b_700_700_16777215_00_images_archive_4_maz.jpg
        Прем’єру полтавці зможуть переглянути вже на початку нового театрального сезону – у жовтні 2015 року.

Ольга Коваленко,
керівник літературно-драматургічної частини
театру ім. М. Гоголя