Гоголівці традиційно завершили театральний сезон «Наталкою Полтавкою»

     b_1200_700_16777215_00_images_archive_____.jpg12 червня Полтавський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М.В. Гоголя востаннє в цьому сезоні відкривав двері для свого глядача. Приємно, що на перлину репертуару, якою традиційно розпочинається і завершується театральний рік, виставу «Наталка Полтавка», не перестає приходити глядач. Традиційно вона збирає повен зал спраглих до мистецьких вражень шанувальників класики. Не став виключенням і цей показ безсмертної опери.
      На завершення сезону зі сцени головний режисер театру Владислав Шевченко згадав про знакові події, якими жили цього року гоголівці. Адже були і здобутки на фестивальній театральній арені (гоголівці побували на фестивалі жіночої творчості ім. М. Заньковецької у м. Ніжин, «Коломийські представлення» у м. Коломия, «Вересневі самоцвіти» у м. Кіровоград, «Homo Ludens» у м. Миколаїв), і прем’єри нових вистав (для наймолодших – «Пригоди Маші та Віті», для дорослих – «Мить… Життя..», «Ревізор» та інші), і проведення на базі театру VII Відкритого регіонального фестивалю «В гостях у Гоголя», що дав можливість показати полтавцям вистави за творами М. Гоголя кращих театрів України. 
     - Ми вдячні всім, хто ходить на наші вистави, розділяє нашу любов до Прекрасного, любить театр, цінує творчість наших акторів, які щодня виходять до глядача, щоб говорити з ним на важливі для кожного теми, - говорив на урочистому закритті 79-го театрального сезону головний режисер театру Владислав Шевченко. – Наступний сезон буде особливим, адже він – ювілейний, 80-й. Ми вже почали роботу над новими постановками, тому чекатимемо на наших вірних шанувальників на наступних прем’єрах.
     Справжнім подарунком до свята став приїзд на закриття сезону директора та художнього керівника Коломийського академічного обласного драматичного театру ім. І. Озаркевича, заслуженого артиста України Дмитра Чиборака. Для гоголівців це дуже важливо і знаково, адже цей театр вже є справжнім театром-побратимом нашого колективу. Тісна дружба стає тим міцним фундаментом, з якого народжується подальше мистецьке спілкування.
     - Відкриваю вам секрет, я не випадково приїхав дивитися «Наталку Полтавку», адже ще під час виступу на вашому фестивалі у квітні, ми вже запросили гоголівців на наш цьогорічний фестиваль «Коломийські представлення», що відбудеться у вересні 2015 року, - розповів Дмитро Іванович. – Моя мрія, щоб полтавський колектив показав саме «Наталку Полтавку» у Коломиї. Адже це та класика, якої сьогодні не вистачає. Вона правдива, вона гарна, вона здатна милувати глядача своєю чарівністю. Кому як не полтавцям зберігати традиції свого краю, пропагувати Котляревського. Тому, полтавський театр обов’язково повинен бути на «Коломийських представленнях», і, хоча в репертуарі є багато гарних вистав, однозначно з «Наталкою Полтавкою».
     79-й театральний сезон полтавського театру завершено, але колектив продовжує працювати для того, щоб у новому 80-му подарувати глядачам нові мистецькі враження. Адже головна мета театру – залишаючись вірним традиціям, відповідати вимогам сучасностіb_700_700_16777215_00_images_archive_1zakruttia.jpgb_700_700_16777215_00_images_archive_2chuborak.jpg.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Джерело: Полтавський вісник, № 25 (1353), 19 червня 2015 року, Ольга Коваленко, с. 11.