Міністр культури Ткаченко відвідав Полтавський театр

3 грудня на Полтавщині з робочим візитом перебував міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко. Він побував у Гоголівськогому культурному центрі та Диканьці, взяв участь у засіданні Національного «круглого столу» з актуальних питань у галузі мистецтва, який відбувся в Полтавському Художньому музеї (Галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка. Разом із головою Полтавської облдержадміністрації Олегом Синєгубовим Олександр Ткаченко ознайомився з ходом реконструкції будівлі Полтавської обласної філармонії. Також міністр культури та інформаційної політики України відвідав Полтавський академічний обласний український музично-драматичний театр імені Миколи Гоголя

Театрали розповіли профільному міністру про історію осередку культури, що веде свій початок від 1808 року, репертуар, збереження традицій, трупу, яка зараз складається з 45 акторів. Вони, до речі, ставлять тридцять вистав на місяць і за останні п’ять років відвідуваність зали складала 96 відсотків. А потім гостям показали фрагмент однієї з найновіших вистав полтавців «Остання любов Гетьмана». Це першопрочитання п’єси Анатолія Крима, де «ожила» історія про Івана Мазепу, його вчинки, пріорітети, сумніви, любов і каяття. А ще про гетьманське оточення, тогочасні звичаї, про любов Гетьмана до України.

Після вистави театрали передали Олександру Ткаченку символ наступного року – металевого бика. - Маленький сувенір напередодні Нового року, символ цього року – білий, золотистий.
Під час спілкування з журналістами міністр культури та інформаційної політики України підтвердив, що клопотання полтавців про надання театру імені Гоголя статусу Національного буде розглянуто в столиці. Але відповіді зараз надати не може.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Всі такі ініціативи Полтавщини ми відстоюємо на найвищому рівні, нас чують. Дійсно, є ряд процедурних питань, які ми маємо пройти, бо це ж не ми з вами схотіли і присвоїли статус Національного, є відповідні вимоги. І я дякую за ту співпрацю міністерства, яка в нас наразі є. Я впевнений, що дійсно, якби ми про це не говорили і не йшли до цього, ніякого результату не було б. Ми все будемо робити, щоб досягти саме цього результату.