Осінній «Сорочинський ярмарок» у театрі Гоголя

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/archive/images/den_teatry2.jpg/sorochinka1.jpg'
There was a problem loading image 'images/archive/images/den_teatry2.jpg/sorochinka1.jpg'
    Полтавському академічному обласному музично-драматичному театрі відіграли прем’єру мюзиклу-концерту «Сорочинський ярмарок».

«Виношували» ідею втілити в життя мюзикл «Сорочинський ярмарок», який створили на основі однойменної повісті Миколи Гоголя композитор народний артист України Олександр Злотник, автор віршів Олександр Вратарьов та автор п’єси Ярослав Верещак, ще у минулому сезоні. А от прем’єру зіграли на початку нового 78-го театрального року.

Цікаво, що мюзикл повинен був «народитися» на головній театральній сцені країни — Національному театрі ім. І. Франка, та – не судилося. Тому, вперше світло рампи ця «Сорочинка» побачила саме на Батьківщині видатного Гоголя – на сцені полтавського театру.

Режисер вистави – заслужений діяч мистецтв України Юрій Кочевенко – спеціально запрошений для цієї постановки, але вже знайомий колективу та полтавському глядачу – «Тевє-Тевель», «Назар Стодоля», «Енеїда» — його режисерських рук діло. Єдине, що об’єднує ці вистави, те, що Юрій Владиславович залучає до роботи весь колектив, тому постановки – масштабні, з піснями, танцями, «живою» музикою.

Що ж до нового «Сорочинського ярмарку» — це своєрідний вертеп, дійство, де як із табакерки з’являються знані всім персонажі (Черевик, кум Цибуля, Хівря, Гриць) і ярмаркові «завсігдатаї» — цигани, селяни, ну і не обійшлося без містики – чортів, червоної свитки, коней, вовчого вою. «Сорочинка» у гоголівців – це святковий ярмарковий концерт, де все «яскраве, строкате, кидається в очі!».

Пісні, що запам’ятовуються, тонкий гумор і лірика «сплелися» у канву вистави, поставлену для полтавців. І, як говорить режисер спектаклю Юрій Кочевенко, «сприймайте «Сорочинку» як набір жартів-анекдотів, які Гоголь майстерно поєднав в одному творі».

На прем'єру завітали композитор Олександр Злотник, драматург Ярослав Верещак та аранжувальник Володимир Конончук.

 


    sorochinka1  sorochinka2

    sorochinka3  sorochinka4

    sorochinka5http://vpoltave.pl.ua/read/novost/id/200188360/Osinnijj-Sorochinskijj-yarmarok-u-teatri-Gogolya