Полтавщина - лідер по безкоштовному відвідуванню культурно-мистецьких закладів бійцями АТО

З ініціативи Віце-прем’єр-міністра – Міністра культури В’ячеслава Кириленка майже 17 тисяч бійців АТО безкоштовно відвідали українські театри

Національні театри та мистецькі колективи підтримали ініціативу Віце-прем’єр-міністра України – Міністра культури України В’ячеслава Кириленка та керівництва Національного академічного театру опери та балету імені Т.Шевченка і запросили військових, які повернулися із зони АТО, безкоштовно відвідати найкращі вистави. Квитки для бійців та членів їхніх родин було роздано під час новорічних та різдвяних свят.

Загалом, з 19 грудня 2014 року по 19 січня 2015 року національні театри та мистецькі колективи відвідали 1650 бійців зі СБУ, Головного управління оперативного забезпечення ЗСУ, Прикордонної служби України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства оборони України, добровольчих батальйонів «Азов», «Донбас», «Київська Русь»; 12 та 95 батальйону, бійці, які знаходяться на лікуванні у Головному військовому клінічному госпіталі та Ірпінському військовому госпіталі. Також безкоштовні запрошення отримали діти з родин вимушених переселенців.

Протягом грудня 2014 року – січня 2015 року до ініціативи долучилися театри і мистецькі колективи всієї України та надали можливість 15 287 бійцям, які знаходяться на ротації чи проходять лікування у шпиталях, членам їх родин, а також родинам, що прибули із зони проведення антитерористичної операції, відвідати заклади культури. Найбільша кількість бійців відвідали культурні заклади Полтавщини, Хмельниччини та Миколаївщини.

Полтавська область – 2410 осіб
Закарпатська область – 77 осіб
Рівненська область – 64 особи
Херсонська область – 56 осіб

Загалом, у період новорічно-різдвяних свят з 19 грудня 2014 по 19 січня 2015 року театри та мистецькі колективи України надали можливість 16 937 військовим, які повернулися із зони АТО, разом з родинами безкоштовно відвідати культурно-мистецькі заходи, на чому акцію було завершено.

Полтавський театр ім. М.В. Гоголя долучився до ініціативи Мінкультури і посприяв тому, щоб бійці АТО та їхні рідні могли безкоштовно відвідувати театр.
     З 2 січня по 9 січня вистави для дітей та дорослих Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.В. Гоголя відвідало 126 дітей бійців АТО, 20 наших військових та їхніх рідних з Полтавського краю та тих, хто тимчасово перебуває на території нашої області.
     З 22 по 30 січня гоголівці залишають по десять безкоштовних квитків на такі вистави «В степу безкраїм за Уралом», прем’єрні «Мить… Життя…», «Наймичка», «Звичайна історія» та «Бог є любов, Едіт Піаф» для бійців, які нині перебувають на ротації у нашому місті, поранених та тих, що лікуються у шпиталі.

Міністерство культури України вед-сайт
21 сiчня 2015