Полтавський симфонічний оркестр завершив сезон Мендельсоном та Чайковським

simfonicniy

Завершальним акордом концертного сезону симфонічного оркестру Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру, під керівництвом народного артиста України Віталія Скакуна, стала програма з концерту для скрипки з оркестром Ф. Мендельсона, вокальних номерів солістів театру та сюїти з балету П. Чайковського «Лускунчик». Заключний концерт став своєрідним підсумком діяльності колективу за цей сезон. Численні концерти, на яких полтавські музиканти грали з кращими солістами з України та інших країн, залюбки відвідувала полтавська публіка. Спраглих до нових відчуттів любителів класичної музики, оркестранти радували новими програмами, у стислі строки вчили нові твори.
Як завжди, охочих послухати класичну музику у виконанні музикантів оркестру, і на останньому концерті сезону виявилося чимало. Глядачі заздалегідь займали свої місця у залі, чекаючи на зустріч з прекрасним. Для виконання тричастинного концерту для скрипки з оркестром Ф. Мендельсона до Полтави запросили відому скрипачку, лауреата Міжнародних конкурсів, солістку камерного ансамблю «Київські солісти» Катерину Бойчук. Вже з перших звуків наспівних мелодій композитора глядачі відчули дух епохи, який передавала темпераментна солістка у супроводі полтавських оркестрантів. В її руках скрипка з віртуозною легкістю виводила різнохарактерні пасажі. Полтавська публіка тепло сприйняла гостю з Києва, щедро нагородивши музикантів оплесками.
У другому відділенні концерту глядачі насолоджувалися вокальними номерами у виконанні незмінних солістів театру. Звуки вальсу «Казки Віденського лісу», автором якого є славнозвісний «король вальсу» Йоганн Штраус, у виконанні Надії Карпової зачаровували мелодичністю та плавністю. Далі глядачі поринути у ліричні роздуми під звуки прекрасного твору «Ти, моя мелодия» — соліст Сергій Озерянко. Контрастом до наспівної мелодії стала характерна арія Маріци із однойменної оперети І. Кальмана, яку виконала солістка театру Вікторія Ягодка.
Після вокального блоку глядачам запропонували поринути у казку і відчути неповторну атмосферу творів відомого композитора Петра Чайковського. У подарунок усім шанувальникам класичної музики на останньому концерті цього сезону прозвучала знаменита сюїта з балету «Лускунчик». Розпочавшись із увертюри з відголосками швидкого маршу, далі звучала лірична тема. Її змінювали різнохарактерні танцювальні номери, в яких чергувалися настрої, солюючі інструменти. Знаменитий «Танок феї Драже», вишуканої краси «Вальс квітів» вирізнялися світлими мелодіями, прозорою оркестровою фактурою, переростали у грандіозний фінал, після якого залишилося лише відчуття гармонії та спокою.
Свою вдячність за нову зустріч з музикою глядачі висловили музикантам довготривалими аплодисментами. Музикантам дарували квіти, говорили гарні слова. І вже ні в кого не виникало сумніву, що й у наступному сезоні колектив симфонічного оркестру працюватиме для свого улюбленого глядача.

 

Ольга Коваленко, керівник літературно-драматичною частиною театру.