Виступ гоголівців захопив гостей козацького фестивалю

  

Цьогорічний фестиваль відгримів минулої суботи.Одним з найяскравіших номерів фестивалю став виступ полтавських театралів.
Одним з найяскравіших номерів фестивалю став виступ полтавських театралів.
Сама Шар-гора – місце унікальне: вона знаходиться саме там, де Псел робить великий крюк і в нього впадає Говтва. З давніх-давен це був один із форпостів Київської Русі, де громили наші предки половців і татар, на смерть стояли проти печенігів і орд Батия. Історія Шар-гори тісно пов'язана і з часами козаччини.

– Сам фестиваль проводимо з 1996 року, коли тут був установлений і пам'ятний знак, – розповідає Віктор Мокієнко, начальник відділу культури і туризму Козельщинської райдержадміністрації. – На цей фестиваль з'їжджаються народні колективи, майстри народної творчості з усієї області. За один день приймаємо до чотирьох тисяч відвідувачів. Та загалом щоразу кількість учасників і глядачів зростає.

Цього року програма фестивалю справді була масштабною: гості могли спостерігати за виступами творчих колективів з усієї області. Працювало містечко народного рукоділля, а особливою популярністю користувався імпровізований монетний двір, де кожен бажаючий міг замовити монету із запропонованими зображеннями.

Родзинкою фестивалю став виступ Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М. В. Гоголя. Актори показали на сцені уривок із вистави «Назар Стодоля», який спеціально адаптували до виступу на фестивалі. Щирі монологи, чудові пісні та захоплююча гра зібрали велику кількість глядачів, котрі, незважаючи на дощ, додивлялися виступ до самого кінця. Та й самі актори проявили справжній професіоналізм і мужність, догравши міні-виставу… під зливою. Коли вона вщухла, люди повернулися на Шар-гору, щоб продовжити гуляння і, звісно, скуштувати козацького кулешу.

      Володимир Оніщенко, 31.05.2013, 14:50 "Полтавський вісник"