Щоб подивитися «Ханума» гоголівців, чекращани ладні були сидіти на східцях

b_1200_700_16777215_00_images_archive_hanum.jpg    Колектив Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.В. Гоголя відвідав Міжнародний фестиваль «Сцена людства» (місто Черкаси) з виставою «Ханума».
    Однією з основних віх творчого життя гоголівців залишається фестивальна діяльність. Цього разу у травні колектив запросили на Дев’ятий Міжнародний театральний фестиваль «Сцена людства», який щорічно збирає кращі театральні колективи України та з інших країн у Черкасах. 
     У четвертий фестиваль день актори полтавського театру презентували глядачам прем’єру цьогорічного театрального сезону – музичний водевіль грузинського автора Авксентія Цагарелі у постановці грузинського режисера Цицино Кобіашвілі та балетмейстера Бакарі Хінтібідзе «Ханума». Квитки на виставу, слава якої вже шириться театральним простором з дня прем’єри, було продано заздалегідь. Окрім цього, глядачі готові були більше двох годин просидіти на східцях, щоб все ж таки побачити «Хануму» по-полтавськи з грузинським присмаком. 
    — Для нас надзвичайно важливо було виступити на фестивалі «Сцена людства», адже у зв’язку з тим, що наша сцена зараз реставрується, акторам необхідно демонструвати своє мистецтво, спілкуватися з глядачем, — розповів директор театру, заслужений працівник культури України Олексій Андрієнко. — Нас надзвичайно добре сприйняв глядач у Черкасах, всім сподобалася вистава, підтвердженням чому став повністю заповнений зал. Теплий прийом був і зі сторони адміністрації театру. Директор Володимир Осипов вже запросили нас повернутися у Черкаси, але вже з гастролями у вересні чи жовтні. 
    Глядачі жваво реагували на жартівливу виставу, переймалися історією про добру та хитру Хануму (Катерина Філатова), її сваху-суперницю Кабато (Людмила Тимофеєва), співпереживали закоханим Коте (Богдан Чернявський) та Соні (Тетяна Любченко), дивувалися винахідливості бабусі Ануш (народна артистка України Неллі Ножинова), уважно спостерігали за люблячою свого брата Текле (Наталія Верченко). Улюбленцями публіки стали Князь Пантіашвілі у виконанні Олександра Любченко та неперевершений дует купця Микича (заслужений артист України Володимир Морус) і його прикажчика Акопа (Віталій Крапіва). Гоголівці з любов’ю та високим професіоналізмом передавали пристунім на виставі «Ханума» атмосферу прекрасної Грузії, яку доповнювали автентичні пісні й танці, відчувалася тонка грань людських стосунків та характерів.
     Музична вистава «Ханума» із жартівливими нотками та чудовим акторським ансамблем підкорила черкаського глядача щирістю, добротою та світлим почуттям любові настільки, що історія стала така знайома та близька кожному.
     Окрім полтавського театру цього року підмостки «Сцени людства» підкорювали Тбіліський державний академічний драматичний театрі ім. С. Грибоєдова, Львівський драматичний театр ім. Лесі Українки, Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка та Національний академічний театр російської драми. 

Джерело: Вечірня Полтава, Ольга Коваленко. № 23 (1110), 4 червня 2014, с. 22.