Відкриття нового театрального сезону – казка для гоголівців, дорослих глядачів та найменших шанувальників мистецтва

     Полтавський академічний обласний музично-драматичний театр ім. М.В. Гоголя – відремонтовано, новий 79-й театральний сезон – відкрито, нова новорічна прем’єра відбулася!
     Майже дев’ять місяців тривав ремонт у полтавському театрі, який був необхідним після страшної пожежі. Завдяки допомозі керівництва області, всіх небайдужих шанувальників театрального мистецтва було відновлено один із найстаріших театрів України. За цей період колектив не припиняв свою діяльність, ставив нові вистави, грав на інших майданчиках, відвідав всеукраїнські та міжнародні фестивалі. 
      Для гоголівців повернення на рідну сцену стало казкою, подарунком до Дня Святого Миколая, адже саме у ці дні театр знову зустрівся зі своїм улюбленим глядачем. Вже традиційно почали новий сезон у театрі ім. М.В. Гоголя з перлини репертуару, знакової для колективу вистави «Наталка Полтавка». Щира українська драматургія, кращі актори театру, безсмертна музика Миколи Лисенка вводили в атмосферу національної культури, яку полтавський театр прославляє кожною постановкою. 

b_1200_700_16777215_00_images_archive_natalka_vidkruttia.jpg
     За декілька хвилин до початку вистави гоголівці зі сцени подякували всім благодійникам, які підтримали колектив у скрутну хвилину, надали фінансову та технічну підтримку колективу. Адже, зав’язки кожному з них, на благодійний рахунок театру щодня надходили кошти на відновлення його подальшого функціонування. То ж, колектив театру з радістю знову виходить на рідну сцену, щоб дарувати свої емоції, переживання та створювати нові вистави.
     Саме новою виставою порадували гоголівці полтавців до відкриття нового сезону. Це — мюзикл «Новорічні пригоди Маші і Віті» (лібрето Павла Фінна, музика Геннадія Гладкова). Знайома всім з дитинства історія про Машу і Вітю, які потрапили у чарівний ліс, щоб визволити Снігуроньку з царства Кощія, стала у гоголівці насиченою музичними номерами, відзначилася створеними акторами різнохарактерними персонажами, яскравою казковою декорацією. 

b_700_700_16777215_00_images_archive_mawavitia1.jpgb_700_700_16777215_00_images_archive_mawavitia2.jpg

     

 

 

 

 

 

 

 

 

      Для найменших шанувальників театру нову казку «Новорічні пригоди Маші і Віті» створив виконуючий обов’язки головного режисера театру Владислав Шевченко. У результаті творчого тандему з художником Іриною Кліменченко на сцені «ожив» казковий ліс, царство Кощія, хатинка на курячих ніжках. Яскравості сценічному дійству, що перетворювалося на справжнє видовище, додали різнохарактерні танці (балетмейстер-постановник Світлана Закірова). 
     Вже з перших хвилин вистави глядачі знайомляться з головними героями казки Машею (Аліна Лущай) та Вітею (Олександр Бородавка), яких Дід Мороз (Сергій Озерянко) «впустить» до чарівного лісу. Відважні діти врятували Снігуроньку (Лідія Кретова), не побоявшись Баби Яги, Лішого, Кота Матвія та Кощія (заслужений артист України Микола Дудник). 

b_700_700_16777215_00_images_archive_mawavitia3.jpgb_700_700_16777215_00_images_archive_mawavitia4.jpg
     

 

      Але нечисть лісова у гоголівців «осучаснюється», і тут вже Баба Яга (Тетяна Беленька), Кіт Матвій (Тимофій Зінченко) та Лішак (Олександр Князь) постають такими собі рок-зірками. Окрім їхнього тріо, кожному автор довіряє пісню, що розкриває характер персонажа, та оригінальний танець. Тендітна Баба Яга на очах у глядача з турботливої жительки казкового лісу перетворюється на безжалісну представницю гущавини, яка здатна з’їсти дітей. Кіт Матвій-Зінченко підкорював глядача своєю пластикою, Ліший-Князь — простодушністю, інколи на мить здавалося, що в нього дійсно «душа як квіточка», а лиходійства від нього вимагають обставини життя.
     Окрім злих-героїв Маші і Віті довелося познайомитися з добрими персонажами — Пічкою (Олесандра Галатченко), Яблунькою (Людмила Козир) та Лісовичком (Тарас Краюха). Саме ці герої допоможуть дітям втекти від погоні, вибратися живими з казки, врятувавши Снігуроньку і повернувши Новий рік малятам. 
     Нова казка гоголівців – весела музична подорож у дитинство, де добро перемогло зло. Це мюзикл для всієї родини, де в той час як малеча насолоджуватиметься сюжетом, динамічним дійством, зустріччю з казковими героями, дорослі зможуть поринути у спогади, згадати знані їм з дитинства пісні.
     Подальші творчі плани театру ім. Гоголя — дивувати свого глядача новими постановками. Якими вони будуть – побачите, завітавши до театру

Джерело: Вечірня Полтава, № 52 (1139), Ольга Коваленко, 24 грудня 2014 р.