Якщо театр Гоголя стане національним, йому збільшать фінансування

b_1200_700_16777215_00_images_2020_12_teatr-gogolya-zmist.jpg

На практиці це призведе до збільшення надбавок до зарплатні артистів та дозволить розширити штат театру, зокрема запросити на роботу більше акторів і сформувати повноцінний склад хору та оркестру.

Керівниця літературно-драматичної частини полтавського театру імені Гоголя Ольга Коваленко 10 грудня розповіла ЗМІСТу, що статус національного принесе закладові престиж та більше фінансування.

Зі слів Ольги Коваленко, щоб отримати статус національного, театр має відповідати технічним вимогам, а саме брати участь у всеукраїнських і міжнародних фестивалях, мати певну кількість прем’єр на рік (від 4 до 10), бути доступним для людей з інвалідністю.

Коваленко розповіла, що театр Гоголя має підіймальний ліфт та окремий туалет для маломобільних людей, а також стрічку для слабозорих. Ще одним показником, який враховують при оцінці відповідності театру новому статусу, є фінансовий потенціал закладу до розвитку та кількість відвідувачів.

Як говорить Коваленко, раніше театри, які отримували статус національного, фінансувалися напряму з міністерства культури. Нині вони отримують фінансування з обласного бюджету, а тому на присвоєння нового статусу заклад висуває обласна адміністрація.

За словами Коваленко, процес отримання театром Гоголя нового статусу може тривати не один рік. Наразі театр підготував документи, які обласне керівництво подаватиме на розгляд комісії.
Нагадаємо, що 3 грудня Полтаву відвідав міністр культури Олександр Ткаченко, а обласна влада ініціювала присвоєння театру Гоголя статусу національного.